slogan
slogan
Nasıl Tasarladık?

Sakin etkide ve doğadan ilham alan malzemelerin kullanıldığı bir standart dekorasyon ile birlikte örnek dairede de açık soft tonlarda tasarlanmıştır. Zeminde kullanılan Doğal Taş görünümlü Ario seramik seçimi, ıslak hacimlerdeki doğaltaş görünümlü seramik seçimleri ve Banyo kapaklarında açık renk lake tonları ile modern bir tarz oluşturulmuştur. Bu açık soft tonlarla birlikte mutfakta daha beyaz renk ve minimalist bir çizgi tercih edilerek zemindeki doğal dokunun ortaya çıkarılması amaçlanmıştır.

Tüm seçimlerde ağır bir dekorasyon tarzında olmayan ama lüks algısını da hissettirebilen ürünlerin kullanımı hedeflenmiştir. Aslında zengin-lüks olmakla beraber ferah-fresh bir etki oluşturulmuştur. Tüm seçimlerde gerek malzeme niteliği ve rengi ile gerekse formu ile dikkat çekici tasarımsal öğelerle kombinasyon hedeflenmiştir. Tefrişler yapılırken kullanıcıların yaşam konforunu arttırmaya ve ihtiyaçlarını sağlamaya yönelik çözümler kullanılmıştır. Bireylerin kendini özel hissetmeleri ve tüm ihtiyaçlarını evde karşılayabilmeleri sağlanmaya çalışılmıştır.

Bu konseptte şıklıkla birlikte yalın ve dingin bir etki yaratılması hedeflenmiştir. Mekanların daha ferah ve geniş algılanması için fonksiyonel olmayan hiçbir öğe kullanılmamıştır. Konseptte hem şık hem de sadeliğin ön planda olduğu mekanlar oluşturulmuştur. Genel renkler farklılık göstermekle birlikte hakim renk olarak açık tonlar tercih edilen ana renkler olmuştur. Örnek Dairedeki mekanların aydınlatmalarına büyük bir özen gösterilmiştir. Tavandan aydınlatmanın yanı sıra göz almayacak ray spotlar ve duvardan aplikler de ilave edilmiştir. Duvarın rengi ne olursa olsun ferah ve aydınlık mekanlar için, tavanların beyaza boyanmasına özellikle dikkat edilmiştir.

Metrolife’da Yaşam!
Salon

Salonda yalın, pastel gümüş mavi tonların kullanıldığı duvar rengi ile tv arkasında Antik House seramik duvar kaplamaları ile modern çizgilerin yorumlarını içerir tasarım tercih edilmiştir. ...

Mutfak

Açık mutfak - salon ilişkisi 8 kişilik yemek masası ile mekansal ayrım oluştururken yaşam alanının daha geniş ve fonksiyonel algılanmasında etkili olmuştur...

Ebeveyn Odası

Antrasit-siyah-ağaç kabuk rengi tonların hakim olduğu rahat ve fonksiyonel bir kullanım alanı oluşturulmuştur...

Erkek Çocuk Odası

12 yaşlarında erkek bir çocuğun ihtiyaçları göz önünde tutularak tasarlanmıştır...

Kız Çocuk Odası

5 yaşındaki oda sahibinin ihtiyaçları ve beğenileri göz önüne alınarak tasarlandı....

İletişim
Sinpaş Metrolife

Abdurrahmangazi Mh. Asır Cd. No:32, 34791
Sancaktepe / İstanbul

  • TELEFON NUMARANIZ